Хімія та професія


Замислимося про майбутнє, або як вибрати професію

Дорогі мої випускники!
   Залишилося зовсім небагато до закінчення навчального року. Я разом з Вами переживаю про вибір майбутньої професії. Мало допомогти словом і підтримкою, тому я спробувала підібрати для вас тести з профорієнтації.

  1. Тест, взяті з сайту ПРОФГІД.ru: Методика професійного самовизначення Дж. Голланда
  2. Тест "Здібності учня"
  3. Діагностичний опитувальник "Людина-машина" 
  4. Визначення нахилів до певного типу професій
  5. Тест "Багатоступінчатий опитувальник професійних інтересів"

Я пропоную вам пройти тести. Можливо вони допоможуть вам з вибором професії.

Замислимося про майбутнє, або де знадобиться хімія при вступі

Дорогі випускники!
   Вивчаючи загальноосвітні предмети, ви стаєте перед вибором майбутньої професії. Добре, якщо вибір усвідомлений і ви уявляєте, ким можете стати в майбутньому. На жаль, третя частина з вас до останнього не може визначитися з таким вибором.
 

Багатьом з нас хімія в школі здається звичайним загальноосвітнім предметом, який ніколи не знадобиться у дорослому житті. Однак представникам безлічі професій знання в області хімії просто необхідні. Які ж існують професії, пов'язані з хімією?
     
    Той чи інший обсяг хімічних знань потрібен представникам практично всіх технічних професій. 
    Хіміки потрібні в:
нафтовидобувній, 
нафтопереробній, 
військовій, 
харчовій 
хімічній промисловості, 
виробництві лаків, фарб і пластмас, 
металургії, 
машинобудуванні,
виробництві косметики, 
сільському господарстві і багатьох інших сферах. 
Без знань у галузі хімії не можуть обійтися представники жодної медичної спеціальності. 
     Безпосередньо «хімічні» професії - це, хімік-дослідник, хімік-аналітик, інженер-хімік, хімік-технолог. Фахівці подібного профілю потрібні як в дослідних установах, так і безпосередньо на виробництві. Багато що залежить від спеціалізації: хімік може спеціалізуватися в різних вузьких областях, так як неможливо «обійняти неосяжне».

      Вирішивши присвятити себе дослідницькій діяльності, важливо розуміти, що це робота на перспективу. Для досягнення практичних результатів можуть знадобитися роки напруженої і систематичної праці. Тому займатися дослідженнями зазвичай воліють ті, хто дійсно відданий своїй справі.
       Хімік-технолог - це більш практична спеціалізація, проте в його діяльності без досліджень також не обійтися. Хіміки-технологи необхідні в багатьох галузях народного господарства, а також у проектних і науково-дослідних організаціях. Кожен день ми стикаємося з продукцією, виробництво якої було б неможливо без хіміків - технологів: це і паливо, і побутова хімія, і фарби, і багато іншого.
      Також фахівці в галузі хімії особливо затребувані в сфері енергетики. Оскільки багато джерел енергії забруднюють навколишнє середовище, все більше стає потреба в професійних екологах, а екологу без хімії також не обійтися.
      Перспективними сферами для хіміка є також фармацевтика і виробництво косметики (є навіть така галузь хімії, як косметична хімія). Всі ліки і косметичні засоби, які є у продажу, створювалися хіміками. 
      Хіміки потрібні в криміналістичних лабораторіях (і не тільки в криміналістичних), сфері будівництва (створення і тестування нових композитних будматеріалів) і навіть у сфері нанотехнологій.
      Багато професій, пов'язаних з хімією, знаходяться на стику декількох дисциплін. Наприклад, біохімія знаходиться на стику хімії та біології і вивчає хімічний склад живих клітин і організмів, а також хімічні процеси, які лежать в основі їх життєдіяльності. 
      Існує навіть така наука, як космохімія (хімічна космологія). Вона знаходиться на перетині хімії, астрономії та астрофізики і вивчає хімічний склад космічних тіл, закони поширеності та розподілу хімічних елементів у Всесвіті і багато іншого. Одним з її розділів є астрохімія (молекулярна астрофізика).
Тож, як бачимо, хімія важлива практично у всіх сферах діяльності. 
Бажаю вдалого вибору професії!